Тема. Які назви в моєму рідному селі нагадують про минуле
Мета :
- розповідати про те, як історики довідуються про минулі часи на основі назв населених пунктів, річок та топографічних назв; пояснювати що таке історичні джерела, та які види історичних джерел;
- наводити приклади історичних назв своєї місцевості, з яких можна довідатися про минулі часи;
- формувати навички самостійної роботи з використанням різних джерел інформації.
- сприяти вихованню в учнів таких рис як самостійність, пізнавальна активність, вміння працювати в групі.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань:
- Пригадайте, яку тему ми вивчаємо.
- Що таке історія?
- Які історичні джерела допомагають нам вивчати історію?
- Як працюють вчені – історики?
- З яких джерел вони отримують інформацію?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Пригадайте, що таке практичне заняття? Які особливості роботи на практичному занятті? Сьогодні ми знову будемо виступати дослідниками. Ми будемо досліджувати історію географічних назв в нашому селищі Вилок.
Проблемне завдання уроку :
Які назви в нашому рідному селі нагадують про минуле?
Усвідомлення змісту. Самостійне виконання роботи.
- Які історичні назви з історії рідного краю ви можете назвати?
- Про що вони нам можуть розказати?
Пошук в історичних джерелах необхідних даних для розв’язання поставленої проблеми.
Робота в групах. 1 група працює з походженням назви селища Вилок
2 група працює з походженням назви річки Тиса
3 група працює з матеріалом про походження назви головної вулиці селища − вулиця Ференца Ракоці
4 група працює з матеріалом про походження назви пам’ятника Турул - птах
5 група працює з матеріалом про походження назви площі селища − площа Томаша Есе
- Про що ви дізналися?
- Звідки походить ця назва?
- Про що вона свідчить?
- Про які сторінки історії розповідає
ІV. Узагальнення і систематизація
Узагальнююча бесіда:
- Які назви нашого краю нагадують про минуле?
- Що нового ви сьогодні дізналися?
- Навіщо нам потрібно вивчати історію рідного краю?
V. Підсумок уроку. Оцінювання.
VІ. Інструктаж домашнього завдання.
Матеріали до уроку:
Походження назви селища Вилок, герб
Головна вулиця
Походження назви річки Тиса
Пам'ятник "Турул-птах"
|